Misiunea noastra

Spitalul de psihiatrie Dr. Constantin Gorgos este o unitate de specialitate, situată în comunitatea din care provine majoritatea pacienţilor trataţi şi anume sectorul 3 Bucureşti.

Spitalul de psihiatrie, ca urmare a investitiilor efectuate din bugetul de stat si propriu, este cotat la standarde europene, unitatea dispune de sisteme de supraveghere video, aer conditionat, aparatura audio/video, mobilier nou si de un parc rezervat in exclusivitate pacientilor.

Spitalul de psihiatrie Dr. Constantin Gorgos:

• ofera servicii complexe de evaluare si diagnosticare psihiatrica si psihologica, de recuperare si tratament pentru afectiunile psihiatrice atat ale adultilor, cat si ale copiilor;
  • vizeaza pacientii din Bucuresti si, in masura solicitarilor, din tara;
  • asigura o linie de garda pentru urgentele psihiatrice si/sau somatice ale pacientilor deja internati;
  • asigura consultatii si activitati destinate persoanelor cu probleme psihiatrice, chiar daca nu sunt spitalizate.

INDICATORI ACTIVITATE MEDICALA/2013

– Nr. Consultatii: